ZEYDAN KARALAR ''ADANA GİBİ BAŞKAN'' MI ??

ZEYDAN KARALAR ''ADANA GİBİ BAŞKAN'' MI ?

Tabi ki zaman gösterecek..

Adana;  tarihi ve bugünü itibariyle çok farklı inanç,etnik köken ve dolayısıyla kültüre ev sahipliği yapmış ve halen yapmakta olan bir şehir.Geçmişe baktığımızda; bu kültürler arasında herhangi bir çatışma görmek şöyle dursun,tam tersi ,Türkiye’nin başka şehirlerinden Adana’ya yolu düşenler , yaşanan uyum ve hoşgörü ortamını hayret ve hayranlıkla dile getirirler.Kimse birbirinin siyasi görüşüne,giydiğine,yediğine,içtiğine,

namazına,orucuna vs.. karışmaz.

İşte Adana böyle güzel bir şehir..

 

TARİHLER NİSAN 2014’Ü GÖSTERİRKEN

Sözlü Başkan Seçiliyor

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrasında, Hüseyin Sözlü Adana’nın  büyükşehir belediye başkanı seçilir.

Zor bir seçim dönemi geçirmiştir.Partisinin oyunun üzerine yaklaşık 200 bin oy eklerken,aynı zamanda dönemin vali,kaymakam vs.. bürokratlarıyla da mücadele etmek zorunda kalmış ama yarışı  önde bitirmeyi başarmıştır.Belediyenin birbirinden farklı birçok siyasi görüşe mensup  yaklaşık 8.500 personeli vardır.

Mazbatasını aldıktan sonra ilk sözleri ‘’Hiçbir çalışma arkadaşımla yollarımızı ayırmayacağım.İşini yapan personelimle sorunum olmaz.’’ olmuştur.

Hatta ‘’büyükşehir yasası’’ ile merkeze bağlanan ilçe ve köylerden dolayı kendi döneminde işe başlayan yaklaşık 7-8 bin personelin içerisinde de farklı siyasi referanslardan kaynaklı işe alımlar da olmuştur.

Hatta Zeydan Bey’in bizzat kendi referansı ile Aski’de işe başlayan personel bile vardır.Normaldir de..

Hüseyin Sözlü kimine göre başarılı kimine göre başarısız  olabilir ama..

Kendi teşkilatı içinden gelen tepkileri bile göğüsleyen  Hüseyin Sözlü, hiçbir personelinin ekmeğiyle oynamamıştır.

31 MART 2019

Türkiye sandığa gider.Adanalı bu kez tercihini Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanır ve Adana’nın yeni başkanı artık Zeydan Karalar’dır.Zeydan Bey de Adanalı’dır ve doğup büyüdüğü şehre hizmet etmek iddiasıyla yola çıkmıştır.Başarılı olması hem Adana’ya hemde ülkemize katkı sağlayacaktır.

TÜRLÜ SÖYLENTİLER

Zeydan Karalar’ın seçimlerden önce ve seçimi kazanmasının ardından ‘’personel kıyımı yapacağı’’ söylentisi muhtelif mecralarda konuşulmaktadır.Doğal olarak bu durum personeli tedirgin etmekte,zaten zor olan yaşam mücadelelerinde ekstra bir sıkıntı oluşturmaktadır.Kendisinin ağzından duyulan herhangi bir söz olmadığı için gelişmeleri zaman gösterecek.

ZEYDAN KARALAR’DAN BEKLENTİ

’ADANA GİBİ BAŞKAN’’ sloganıyla yola çıkan Karalar’ın tabiki kendine özgü bir yönetim tarzı olacaktır.Kendince farklı bir disiplin anlayışı da olabilir.Disiplin içerisinde çalışmak herkes için bir zorunluluk olup,disiplinsizliği de türlü yöntemlerle cezalandırabilir ve hatta birlikte çalışmak istemeyebilir.Tüm bunlara  hakkı da vardır.

Ancak unutulmasın ki;dürüst biçimde çalışan insanların siyasi sebeplerle işten çıkarılması  vs.. yaklaşımlar ülkemizde çok insanı yaralayarak  zor durumlara düşürürken, yapanın yakasına da yapışmış ve siyasi bedeli olmuştur.

Lütfen unutmayın Sayın Zeydan Karalar.Geçim derdi zordur,yokluk zordur..

Lütfen kimsenin zorlamasıyla kimseye kıymayın,kimsenin ekmeğiyle oynamayın..

Yani ADANA GİBİ BAŞKAN OLUN.

Başarılar Dileriz..

                                                       ESABİL ALPER ÖZKAN

 

1.4b
Okunma